Blog pozastaven!

Zweibrückenský kůň

22. května 2009 v 11:40 | snopinka |  Z
Zweibrückenský kůň
Chov tohoto plemene se zrodil během panování německého vévody Christiana IV. Vévoda byl jezdec a vášnivy lovec, proto se dostal do styku s Anglickým plnokrevníkem a rozhodl se, že jej použije pro základ svého chovu. Stalo se tak a rok 1775 je považován zá oficiální rok založení chovu Zweibrückenského koně.
V zájmu zlepšení stávající linie chovu se do krve těchto koní přimíchala krev z linie arabských koní, normänských koní a thoroughbredů. Výsledkem byl středně robustní kůň, vhodný právě pro lov, ale byl využíván i v zemědělství. Následující panovníci chov stále rozšiřovali a zdokonalovali chovnou linii.
Špatné období nastalo při průmyslové revoluci, kdy pro tyto koně s dobrý temperamentem, charakterem a dobrou jezditelností, přestávalo být uplatnění. Chov se tak dostal do nesnází. Nyní je ovšem v lepší situaci a o tyto koně pomalu roste zájem.
Kůň má být ušlechtilý, s korektní tělesnou stavbou a dobrým pohybem, jelikož se dobře hodí pro jezdecké disciplíny, díky svému charakteru. Výška kolem 160 - 170 cm, barvy jsou povoleny všechny.
Zdroj: přeloženo z www.equiworld.com
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 coining coining | Web | 22. června 2015 v 11:48 | Reagovat

online pujcky dobruška :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama