Blog pozastaven!

Capitol

22. května 2009 v 15:41 | snopinka |  Úspěšní koně
Capitol
Bílý jako sníh, překypující energií, sebevědomý a přesto elegantní kůň...ne nemyslím koně z
pohádky:) samozřejmě tím myslím zakladatele holštýnské linie chovu Capitola. Je považován za nejlepšího skokana na světě. O tom ovšem není pochyb je otcem mnoha slavných hřebců a jeho potomstvo vydělalo okolo 2,5 milionů eur. Hřebec je velmi vážený pro svou skokovou výkonnost, enormní schopnosti, ochotou k výkonu a poslušnost - všechny tyto vlastnosti předává svým potomkům. Tento bílý hřebec byl po zjištění závažného ledvinového onemocnění uspán 28. září 1999 ve svých 24 letech.
Prakticky žádný jiný hřebec nedohnal publikum k takovému aplausu a úžasu jako právě Capitol.
Na Přehlídkách Holštýnů, byl vždy vrcholem představení ve skoku ve volnosti, Capitol neměl problém přeskočit přes dva metry.
Stejně jako spousta úspěšných koní, ani Capitol nebyl hned od mládí za hvězdu. Ve výkonostních testech skončil z třiceti hřebců na 26. místě. Jeho tehdejší jezditelnost byla dost průměrná, a odmítal skákat do vody..ale již v této době byl zřejmý jeho skokový talent. Jeho pozdější jezdec Herbert Blöcker jej považoval za koně s enormními schopnostmi a jeho jezditelnost byla OK, i když občas prý reptal:)
Jeho dřívější chovatel o něm zmiňuje že při krytí klisen byl neskutečně líny..prý prostě potřeboval čas. Capitol potřeboval vyjímečné klisny a nejlepší potomky se mu dařilo plodit v krevní linií Cor de la Bryera. Můžeme zmínit Centa nebo Carthaga, kteří jsou potomci Capitola a jsou to koně, kteří dosáhli velmi vysokých úspěchů.
Jochen Asbahs, u kterého Capitol dožíval svá poslední léta charakterizuje tohoto hřebce jako sebevědomého koně, který věděl co chtěl. Dokázal prý být i neuvěřitelně agresivní, když vedle něj stál hřebec, kterého neměl rád..to Capitol tak dlouho kopal do zdi a vyváděl, až nezbyla jiná možnost, než hřebce vyměnit za jiného, Capitolovi "příjemnějšího". Nenáviděl například Landgrafa, který zde také strávil svůj podzim života.
Carthago - Cassini - Campione - Capitol I.
Zdroj: přeloženo z www.horse-flirt.de

Capitolův táta Capitano
Capitolova máma Folia
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Péťa Péťa | 27. února 2010 v 22:17 | Reagovat

Krásnej :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama