Blog pozastaven!

Mangalarga Marchador

31. března 2009 v 19:52 | snopinka |  M
Mangalarga marchador

Historie:
Mangalarga pochází z Brazílie, kde vznikl křížením kreolských klisen s andaluskými hřebci z Alteru. Chová se už od druhé poloviny 19. století a spolu s ním podobný, ale těžší typ zvaný campolino, vhodný jak pro jízdu, tak pro lehčí tah. Obě plemena jsou mimochodníci vynikajících kvalit. Mangalarga se chová obzvláště v okoli Rio de Janeira. Plemenná kniha vznikla v roce 1934. V Evropě jsou tito brazilští koně od roku 1987.

Charakteristika:
Mangalarga je lehčí kůň středního rámce se vzpřímeným krkem, středně hlubokým hrudníkem a suchými, dobře osvalenými, dlouhými končetinami s dobrými spěnkami a holeněmi. Plece jsou silné a dobře utvářené, kohoutek výrazný, hřbet krátký a silný, záď mohutná, ocas nízko nasazený. Hlava je ušlechtilá s konkávním nebo rovným nosním profilem, uši jsou postaveny špičkami dovnitř. Hříva je hladká, jemná. Výška se pohybuje mezi 145 - 155 cm a vyžadují se čisté barvy - hnědáci, ryzáci, bělouši, vznácně grošáci.
Mangalarga má dobrý charakter, je přístupný, výkonný a lehce jezditelný.

Využití:
Je to výborný jezdecký kůň s neobvyklým plynulým chodem nazývaným "marcha" (je to něco mezi klusem a cvalem). Mangalarga je všestranně využitelný a vhodný k celoročnímu chovu v otevřených stájích.
Zdroj informací: www.horses-online.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama